Milan (1-3) Fiorentina. Seria A .

on 11/11/2012

Sot ne mbremje luajti Milan-Fiorentina e cila mbaroi me fitoren e thelle te Fiorentines.

Milani luajti me Formacionin:

Giocatore Utenti Y!
Il mio voto
PORTIER
4.3 -
MBROJTES
     4.1 -
   Yellow Card 3 -
    Yellow Card 3.8 -
  4.2 -
MESFUSHOR
    4.3 -
                   Yellow Card Substitution Out 75′ 3.8 -
                 Substitution Out 45′ 3.6 -
  4.3 -
       4.8 -
SULMUES
Substitution Out 45′ 2.9 -
REZERVE


            Substitution In 45′ Goal 6 -


     Substitution In 75′ 2.3 -
Substitution In 45′ 5.5 -
 
 

Fiorentina luajti me Formacionin:

PORTIER
6.3 -
MBROJTES
       Yellow Card 6.6 -
   6.9 -
6.6 -
MESFUSHOR
                    Goal Yellow Card Substitution Out 65′ 6.9 -
         Goal Yellow Card 7.1 -
    7.1 -
      Yellow Card 6.9 -
    6.1 -
SULMUES
         Substitution Out 56′ 6.5 -
       Substitution Out 76′ 6.5 -
REZERVE
     

                Substitution In 76′ 5.6 -
   

         

                               Substitution In 56′ Goal 7.6 -
                      Substitution In 65′ 5.9 -
        

          

     

  

         Goli i Milanit u shenua nga G.Pazzini ne minuten e 60, Fiorentina e cila beri nje ndeshje te forte ndaj Milanit shenoi golat, Minuta e 10 - A.Aquilani , Minuta e 38 - B.Valero, Minuta e 88 - M.E. Hamdaoui.
 Milani per fat te keq humbi nje penallti nga Pato i cili e nxjerr jashte topin.

Lojtari i Ndeshjes qe u gjykua nga stafi yne ishte: M. El Hamdaoui, lojtar aktiv qe i rikuperoi shume shpejt topat e humbur, pasime te sakta dhe shume shanse per te bere gol dhe gjithashtu shenoi nje gol fantastik.Ai nga stafi yne merr 7.6 pike. Piket e lojtareve shikojini me siper dhe kartonat e marre shihini me siper.


Tag :
 
© Lajme Rreth Milanit - Milan Albania | Lajme ne 24 ore ne 24 per Milanin|
Behuni Fan:KLIKONI KETU. | Powered ByKlevis Lika